• czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • rzepak.jpg
  • odra.jpg
Start
sobota, 04 kwietnia 2020
DOLNOŚLĄSKIE MAŁE GRANTY DLA NASZYCH SENIORÓW Drukuj
czwartek, 05 grudnia 2019
Grupa Kreatywni w Żukowicach w ramach pozyskanych środków w projekcie Dolnośląskie Małe Granty zrealizowała pierwszą część zadania "NATURA-lnie BLIŻEJ SIEBIE: rozmawiamy, działamy i twórczo się rozwijamy."

Dnia 28.11.2019 r. - 40 osób w wieku 55+ z Naszej Gminy wraz z pilotem miała przyjemność spędzić aktywnie i twórczo dzień, odwiedzając Fabrykę Ceramiki Manufaktura w Bolesławcu oraz Zamek Kliczków.  

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie, jednej z najstarszych w Bolesławcu - fabryki ceramiki, gdzie naczynia tworzone są ręcznie z ogromną dbałością o detale i z poszanowaniem dla tradycyjnych metod produkcyjnych. Następnie uczestnicy wycieczki wzięli udział w warsztatach zdobienia naczyń kamionkowych metodą stempelkową. Wszyscy z ogromnym zaangażowaniem twórczym pięknie ozdobili naczynia.

Następnie, nadal w dobrych nastrojach, grupa udała się do Zamku Kliczków, gdzie wraz z przewodnikiem zwiedziła ten historyczny obiekt, który kryje w sobie mnóstwo ciekawych tajemnic.
Wszystkim uczestnikom wyjazdu przez cały dzień dopisywał dobry nastrój, a przy okazji wyjazdu dopisała piękna pogoda.

Udział w wycieczce był bezpłatny, a projekt został sfinansowany z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskich Małych Grantów, na który to projekt pozyskano 5.000,00 zł.

Wykonane prace wraz z relacją fotograficzną z wycieczki, będzie można podziwiać podczas spotkania opłatkowego, które odbędzie się w Nielubi dnia 15.12.2019 r.


Galeria zdjęć
 
Top! Do góry