• chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
Start
poniedziałek, 21 października 2019
OBCHODY DNIA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ IM. ŚW. FLORIANA W BRZEGU GŁOGOWSKIM Drukuj
czwartek, 13 czerwca 2019
3 czerwca w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Dziecka. Ten wyjątkowy poniedziałek rozpoczął się od uroczystych życzeń dla wszystkich Dzieci. Montaż słowno - muzyczny w wykonaniu nauczycieli, a dedykowany uczniom, okazał się prawdziwą niespodzianką.

Kolejnym punktem programu był „Nakrętkowy Koncert Charytatywny”, który rozpoczął ostatnią w tym roku szkolnym akcję Szkolnego Klubu Wolontariatu „Dzieci Dzieciom”. Koordynatorką tego zadania była Maja Włodarska, wolontariuszka z kl. VIII. Kulturalnych wrażeń muzycznych dostarczyły Maja Włodarska, Natalia Kobiałko, Sara Glińska, Amelia Jasek oraz zaprzyjaźnione wolontariuszki, które zaszczyciły nas swoją obecnością Asia Ficek i Emilka Piwowarczyk. Koncertowi towarzyszyła radość i pozytywna energia.

Wysoki poziom artystyczny wszystkich uczestniczek wzbudził ogólny podziw. Każdy występ został nagrodzony brawami. Zarówno nauczycielom, jak i uczennicom gratulujemy talentów i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!

Kolejnym punktem obchodów Dnia Dziecka w naszej szkole były zawody sportowe, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych: oddział przedszkolny i klasy I - III oraz klasy IV - VII. Sportowe zmagania odbywały się na wiejskim boisku, na którym ósmoklasiści wraz z nauczycielem wychowania fizycznego przygotowali stanowiska z różnymi konkurencjami. Były to zadania nie tylko z zakresu zespołowych gier sportowych, ale również konkurencje na wesoło.

Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w odbiciu  piłką siatkową sposobem górnym, w rzucie piłką do kosza, strzałach do bramki, przeskokach przez skakankę i innych. Dużą radość młodym zawodnikom sprawiła konkurencja polegająca na rzucie kaloszem na odległość. W tym wyjątkowym dniu naszym uczniom dopisywał dobry humor, wspaniała aura i koleżeńskie współzawodnictwo. Sportowa postawa wszystkich uczestników zawodów zasłużyła na uznanie, wyłonieni zostali również zwycięzcy, którzy wzięli udział w ceremonii wręczenia medali i pamiątkowych dyplomów.
W kategorii klas młodszych miejsca kształtowały się następująco:
dziewczęta
1. Oliwia Motyl-Charamać
2. Hanna Nagi
3. Aleksandra Tadeja
chłopcy
1. Radosław Burza
2. Bartosz Leszczak
3. Dawid Nagi
W kategorii klas starszych klasyfikacja wyglądała następująco:
dziewczęta
1. Karolina Pieńko
2. Izabela Burza
3. Milena Borucka
chłopcy
1. Kacper Zaleski
2. Bartosz Kanicki
3. Maciej Muszka
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych.  

Rodzice także pamiętali o swoich pociechach w tym szczególnym dla nich dniu i przygotowali smaczne kiełbaski pieczone na ruszcie, wyborne pieczywo, a na deser wyśmienite lody. Po ogromnym fizycznym wysiłku każdy z przyjemnością posilił się i zregenerował siły. To był dzień, który zapadnie w pamięci uczniów, gdyż obfitował w wiele przeżyć.


Galeria zdjęć

 
 
Top! Do góry