• czerna2.jpg
  • chaber.jpg
  • odra.jpg
  • czerna1.jpg
  • rzepak.jpg
Start
środa, 08 lipca 2020
WYCIECZKA PROFILAKTYCZNA DO KOTLINY KŁODZKIEJ Drukuj
środa, 22 czerwca 2011
ImageW ramach działań profilaktycznych realizowanych wśród dzieci i młodzieży 25 osobowa grupa uczniów gimnazjum w Nielubi uczestniczyła w dniach 6,7,8 czerwca 2011 roku w wycieczce szkolnej do Kotliny Kłodzkiej.

Głównym celem wycieczki profilaktycznej sfinansowanej w całości przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Żukowicach, a organizowanej przez firmę „Lutur”, było poznanie środowiska, zapewnienie uczestnikom radosnego wypoczynku, wzmocnienia sił fizycznych i psychicznych, aby uczniowie radzili sobie lepiej w rozwiązywaniu relacji interpersonalnych, rozwiązywaniu problemów oraz umieli współżyć i współdziałać  z innymi.

Uczestnicy wycieczki mieli okazję ćwiczyć i rozwijać umiejętność obserwowania obiektów i zjawisk przyrody, kształtować spostrzegawczość oraz samodzielność, budzić i rozwijać uczucia estetyczne oraz wrażliwość na piękno przyrody. Uczniowie zwiedzili rezerwat Szczeliniec i Błędne  Skałki, Kopalnie „Złoty stok”, uzdrowisko Kudowy Zdrój. Uczestniczyli w lekcjach edukacyjnych w Głuszycach, podczas których odkrywali własne zainteresowania i talenty, wyrażali konstruktywnie swoje uczucia, próbowali zrozumieć własne zachowanie i postępowanie oraz ogólne normy współżycia społecznego.
„Cały pobyt mieliśmy wypełniony atrakcjami”.
„Widzieliśmy prawdziwą kopalnię złota w „ Złotym Stoku”.
„Wchodziliśmy na najbardziej płaską górę w Polsce (Strzeliniec Wielki).

(to tylko niektóre wypowiedzi gimnazjalistów, ale wszystkie wyrażały zachwyt i zadowolenie)
Dziękujemy Panu Wójtowi za stworzenie okazji do przeżycia nowych doświadczeń.
 
Top! Do góry