• odra.jpg
  • czerna2.jpg
  • rzepak.jpg
  • chaber.jpg
  • czerna1.jpg
Start
poniedziałek, 20 maja 2019
TERMOMODERNIZACJA SZKOŁY W NIELUBI NABIERA TEMPA Drukuj
poniedziałek, 09 lipca 2018
altBudynek Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi z dnia na dzień zmienia swój wizerunek. Choć do końcowego efektu pozostało jeszcze dużo pracy, już dziś widać, jak bardzo potrzebny był remont tej placówki oświatowej.

Prace związane z termomodernizacją i gruntownym remontem w szkole w Nielubi przebiegają w sprawnym  tempie. Trwają zaawansowane prace w różnych branżach tj. konstrukcyjno – budowlanej, elektrycznej, sanitarnej i teletechnicznej. Teren szkoły to duży plac budowy, przy ścianach budynku rozstawione są rusztowania, gdyż trwają prace nad dociepleniem ścian zewnętrznych i malowaniem elewacji. W chwili obecnej zakończyły się już prace zawiązane z ociepleniem części elewacji zewnętrznej, ociepleniem i wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej części podziemnej oraz wymieniane jest pokrycie dachowe.
Natomiast w salach lekcyjnych są wymieniane grzejniki, wyrównywane różnice poziomów posadzek, wykonywane są gładzie szpachlowe w ościeżach i  na ścianach oraz rozpoczęto malowanie i licowanie ścian płytkami ceramicznymi. Ponadto sukcesywnie posuwają się do przodu prace związane wykonywaniem nowej instalacji elektrycznej i sanitarnej w budynku.

Termomodernizacja budynku szkoły przyniesie efekty na wielu płaszczyznach. Od ekologii, poprzez oszczędności w kosztach ogrzewania, wzrost komfortu oraz bezpieczeństwa uczniów i nauczycieli, po estetykę budynku.

Zakończenie prac zaplanowane jest na przełomie sierpnia i września, tak, aby nowy rok szkolny dzieci rozpoczęły w nowo wyremontowanej szkole.

Projekt: „Poprawa efektywności energetycznej - termomodernizacja Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nielubi oraz Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim w Gminie Żukowice”, w ramach którego realizowana jest inwestycja otrzymał 2. 272 640,44 złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Całkowity koszt przedsięwzięcia to kwota ponad 5 mln zł.

 
alt
 
Top! Do góry